STRONA ARCHIWALNA

PROJEKT ZAMKNIĘTY W DNIU 28 LUTEGO 2018 R.

AKTUALNE TREŚCI DOSTĘPNE POD ADRESEM WWW.STRAZ.ZARY.PL

Strona główna
Kierownictwo
Rzecznik Prasowy
Struktura
JRG Żary
JRG Lubsko
Kontakt
Wydarzenia
Galeria
Przetargi
Linki
Pliki do pobrania
OSP


SPRAWDŹ POCZTĘ

straz.zary.pl/webmailBiuletyn Informacji PublicznejSłużba w KP PSP
w ŻarachFanPage
KP PSP w żarach


 

 

 


 Nowy samochód JRG PSP w Żarach


W dniu 10 listopada Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żarach zwiększyła swój potencjał ratowniczy o nowy samochód ratowniczo – gaśniczy RENAULT MASCOTT.
Środki finansowe kwocie 308 tys. zł zostały pozyskane z następujących źródeł:
130 tys.  – środki przekazane przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie ze środków przekazywanych przez PZU
70 tys.  – środki przekazane przez Powiatowy Fundusz Ochrony Środowiska przy Starostwie Powiatowym w Żarach
30 tys. – Burmistrz miasta Żary
78 – środki własne Komendy Powiatowej PSP w Żarach

 Samochód jest przeznaczony do ratownictwa chemiczno ekologicznego oraz drogowego. Specjalistyczną zabudowę strażacką wykonała firma Inżynieria Samochodów Specjalnych Wawrzaszek z Bielska-Białej. Jest to pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej do 6,5 tony. Za kabiną załogi mogąca pomieścić 6 ratowników znajduje się zabudowa pożarnicza kryjąca zbiorniki wody (1000 l) i środka pianotwórczego (100 l) i miejsce do przewożenia sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Znajdujące się dookoła nadwozia skrytki sprzętowe zamykane są aluminiowymi roletami i wyposażone w dodatkowe oświetlenie. W tylnej skrytce znajduje się pompa wodna, a tuż obok, po prawej stronie, bęben zwijadła szybkiego natarcia z wężem o długości 60 m. Przewożony w skrytkach sprzęt jest zabezpieczony przed przemieszczaniem specjalnymi uchwytami i taśmami. Dookoła zabudowy zamontowane są lampy do oświetlenia pola akcji. Dodatkowe silne źródło światła stanowi pneumatycznie wysuwany zza kabiny, obrotowy maszt oświetleniowy z lampami o mocy 2000 W.

Źródłem napędu jest nowoczesny cztero cylindrowy silnik Diesla, spełniający normę Euro 3. Silnik ma pojemność 2,8 l i  moc 146 KM.