STRONA ARCHIWALNA

PROJEKT ZAMKNIĘTY W DNIU 28 LUTEGO 2018 R.

AKTUALNE TREŚCI DOSTĘPNE POD ADRESEM WWW.STRAZ.ZARY.PL

Strona główna
Kierownictwo
Rzecznik Prasowy
Struktura
JRG Żary
JRG Lubsko
Kontakt
Wydarzenia
Galeria
Przetargi
Linki
Pliki do pobrania
OSP


SPRAWDŹ POCZTĘ

straz.zary.pl/webmailBiuletyn Informacji PublicznejSłużba w KP PSP
w ŻarachFanPage
KP PSP w żarach


 

 

 


Uroczyste wręczenie nagrody; Żary - 03 grudnia 2014 r.
 


W dniu 03 grudnia 2014 r. Komendant Powiatowy PSP w Żarach st. bryg. Dariusz Łoś wręczył Panu st. ogn. Grzegorzowi Chabraszewskiemu nagrodę pieniężną przyznaną przez Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gorzowie Wlkp. st. bryg. Huberta Harasimowicza.

Pan st. ogn. Grzegorz Chabraszewski wykazał się profesjonalizmem i dużym zaangażowaniem w sprawy służbowe. Szczególnie wyróżnił się podczas prowadzenia działań gaśniczych budynku Sądu Rejonowego w Żarach 10 października 2014 roku. Pożarem objęte było poddasze i konstrukcja dachowa na czwartej kondygnacji. Jako pierwszy przybyły na miejsce pożaru dowódca zastępu wydał rozkaz wprowadzenia do wnętrza budynku dwóch prądów piany sprężonej, z których jeden poprzez klatkę schodową wprowadzono przez okno dachowe na dach, drugi prąd piany sprężonej na poddasze. Przez właściwą ocenę sytuacji i wnikliwe rozpoznanie kierunków rozwoju pożaru jego właściwe decyzje co do formy prowadzenia działań gaśniczych przyczyniły się do ograniczenia rozwoju pożaru na pozostałą część budynku oraz znacznego ograniczenia strat popożarowych. Wyżej wymienionymi działaniami st. ogn. Grzegorz Chabraszewski potwierdzili swoje umiejętności, wysoką wiedzę i profesjonalizm w prowadzeniu działań ratowniczo-gaśniczych.

Wręczenie nagrody odbyło się w obecności przełożonych Dowódcy zmiany III JRG PSP w Żarach asp. sztab. Dariusza Kowalczyka i Zastępcy Dowódcy JRG PSP w Żarach kpt. Mariusza Kukucia.