STRONA ARCHIWALNA

PROJEKT ZAMKNIĘTY W DNIU 28 LUTEGO 2018 R.

AKTUALNE TREŚCI DOSTĘPNE POD ADRESEM WWW.STRAZ.ZARY.PL

Strona główna
Kierownictwo
Rzecznik Prasowy
Struktura
JRG Żary
JRG Lubsko
Kontakt
Wydarzenia
Galeria
Przetargi
Linki
Pliki do pobrania
OSP


SPRAWDŹ POCZTĘ

straz.zary.pl/webmailBiuletyn Informacji PublicznejSłużba w KP PSP
w ŻarachFanPage
KP PSP w żarach


 

 

 


Uroczyste wręczenie nagród; Żary - 04 grudnia 2014 r.
 


W dniu 04 grudnia 2014 r. Komendant Powiatowy PSP w Żarach st. bryg. Dariusz Łoś wręczył Panom mł. asp. Marcinowi Pelcowi i st. sekc. Pawłowi Breli nagrody pieniężne przyznane przez Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gorzowie Wlkp. st. bryg. Huberta Harasimowicza.

Pan mł. asp. Marcin Pelc W dotychczasowej służbie wykazał się wielokrotnie umiejętnością rozwiązywania problemów wymagających kreatywnego myślenia, zarówno z zakresu działań ratowniczo - gaśniczych jak i codziennych prac związanych z poprawą warunków pracy i służby. Posiada predyspozycje dowódcze. W listopadzie 2013 roku w godzinach nocnych poprzez swój upór, inicjatywę oraz szczególne zaangażowanie w trakcie działań poszukiwawczych przyczynił się do odnalezienia starszej osoby leżącej w okolicy ogrodów działkowych w Lubsku. W styczniu 2014 roku wyróżnił się podczas prowadzenia działań gaśniczych budynku wielorodzinnego w miejscowości Brody. Pożarem objęte było pomieszczenie kotłowni na parterze budynku, a w mieszkaniu na pierwszym piętrze znajdowała się osoba poszkodowana. Dzięki właściwej ocenie sytuacji, rozpoznaniu oraz podjęciu właściwych decyzji ewakuowano poszkodowanych oraz zminimalizowano straty popożarowe. Swoją wiedzę i doświadczenie zawsze wykorzystuje podczas szkoleń i ćwiczeń organizowanych dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych. Dodatkowo należy podkreślić jego duże zaangażowanie w prace związane z poprawą warunków pracy i służby.

Pan st. sekc. Paweł Brela jest funkcjonariuszem przejawiającym inicjatywę w celu usprawnienia funkcjonowania wydziału. Swoją postawą oraz bardzo dużym zaangażowaniem min. w zakresie szkoleń członków jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych buduje pozytywny wizerunek strażaka Państwowej Straży Pożarnej. Wykazuje się dużą odpowiedzialnością, zdyscyplinowaniem i dobrą organizacją pracy. Na zajmowanym stanowisku prezentuje wysoki poziom wiedzy realizując powierzone mu obowiązki i zadania służbowe. Swoją nienaganną postawą wypracował sobie u przełożonych wysoki autorytet. W ramach prowadzonej polityki kadrowej został skierowany do Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Przejawia inicjatywę i pomoc w zakresie prowadzonych działań kontrolno-rozpoznawczych. W październiku 2014 roku mimo dnia wolnego uczestniczył w działaniach ratowniczo – gaśniczych budynku Sądu Rejonowego w Żarach wykazując się dużym zaangażowaniem i chęcią pomocy.

Wręczenie nagrody odbyło się w obecności przełożonych: Naczelnika Wydziału Operacyjno–Kotrolno–Rozpoznawczego mł. bryg. Grzegorza Lisika i Dowódcy Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej PSP w Lubsku st. kpt. Roberta Słowikowskiego.