STRONA ARCHIWALNA

PROJEKT ZAMKNIĘTY W DNIU 28 LUTEGO 2018 R.

AKTUALNE TREŚCI DOSTĘPNE POD ADRESEM WWW.STRAZ.ZARY.PL

Strona główna
Kierownictwo
Rzecznik Prasowy
Struktura
JRG Żary
JRG Lubsko
Kontakt
Wydarzenia
Galeria
Przetargi
Linki
Pliki do pobrania
OSP


SPRAWDŹ POCZTĘ

straz.zary.pl/webmailBiuletyn Informacji PublicznejSłużba w KP PSP
w ŻarachFanPage
KP PSP w żarach


 

 

 


Usuwanie skutków silnego wiatru ; Powiat Żarski - 9 stycznia 2015 r.
 


 W dniu 9 stycznia 2015 r. w powiecie żarskim na skutek gwałtownego wiatru doszło do kilkudziesięciu zdarzeń wymagających interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej. Najczęstsze interwencje to usuwanie powalonych drzew i zabezpieczenie zerwanych linii energetycznych.

W celu właściwej realizacji zadań został uruchomiony dyżur domowy strażaków Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Żarach i Lubsku oraz zadysponowano funkcjonariuszy sztabu Komendanta Powiatowego PSP w Żarach. Obsada Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego został zwiększona do 3 osób, a koordynacją działań stanowiska kierowania zajął się Zastępca Komendanta Powiatowego oraz Naczelnik Wydziału Operacyjno, Kontrolno Rozpoznawczego z zastępcą.

W późnych godzinach wieczornych w Komendzie Powiatowej PSP w Żarach odbyło się spotkanie zespołu zarządzania kryzysowego pod przewodnictwem Starosty Żarskiego. W spotkaniu uczestniczyli Komendant Powiatowy PSP w Żarach, Zastępcy Burmistrza Miasta Żary, przedstawiciel Policji, Naczelnicy UM w Żarach i służby miejskie oraz członkowie sztabu KP PSP w Żarach.