STRONA ARCHIWALNA

PROJEKT ZAMKNIĘTY W DNIU 28 LUTEGO 2018 R.

AKTUALNE TREŚCI DOSTĘPNE POD ADRESEM WWW.STRAZ.ZARY.PL

Strona główna
Kierownictwo
Rzecznik Prasowy
Struktura
JRG Żary
JRG Lubsko
Kontakt
Wydarzenia
Galeria
Przetargi
Linki
Pliki do pobrania
OSP


SPRAWDŹ POCZTĘ

straz.zary.pl/webmailBiuletyn Informacji PublicznejSłużba w KP PSP
w ŻarachFanPage
KP PSP w żarach


 

 

 


Ćwiczenia  „Pożar Lasu 2012” - Straszów - 29 września 2012 r.


W dniu 29 września 2012 r. na skutek upałów jakie trwały przez ostatnie trzy tygodnie na terenie województwa lubuskiego, oraz  nieostrożnego posługiwania się ogniem, doszło do pożaru lasu w okolicach miejscowości Straszów (gmina Przewóz). Pożar swobodnie się rozwijał przez około godzinę, z uwagi na warunki atmosferyczne nie zostać dostrzeżony przez dozór. Po otrzymaniu zgłoszenia przez Powiatowe Stanowisko Kierowanie Państwowej Straży Pożarnej w Żarach na miejsce zadysponowano zastępy z  JRG PSP w Żarach oraz OSP Przewóz. Pożar rozprzestrzenił się na powierzchni ponad 10,00 ha. Zostały zaalarmowane kolejne  zastępy OSP z Powiatu Żarskiego i Żagańskiego. Do pomocy wezwano również jednostki z terenu Niemiec (Saksonia).

Tak przedstawiały się założenia do ćwiczeń „Pożar Lasu 2012” zorganizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Żarach w związku z  projektem „Strażak bez granic wobec współczesnych zagrożeń na pograniczu polsko-niemieckim” realizowany w ramach programu operacyjnego Polska-Saksonia 2007-2013

W ćwiczeniach brały udział zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP Żar, Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG z Żar-Kunic, Przewozu i Wymiarek, Ochotnczej Straży Pożarnej z Lipnej i Mirostowic Dolnych, Freiwillige Feuerwehr (Ochotnicza Straż Pożarna) z Kreba, Neudorf i Boxberg oraz Lasy Państwowe z Nadleśnictwa Wymiarki.