STRONA ARCHIWALNA

PROJEKT ZAMKNIĘTY W DNIU 28 LUTEGO 2018 R.

AKTUALNE TREŚCI DOSTĘPNE POD ADRESEM WWW.STRAZ.ZARY.PL

Strona główna
Kierownictwo
Rzecznik Prasowy
Struktura
JRG Żary
JRG Lubsko
Kontakt
Wydarzenia
Galeria
Przetargi
Linki
Pliki do pobrania
OSP


SPRAWDŹ POCZTĘ

straz.zary.pl/webmailBiuletyn Informacji PublicznejSłużba w KP PSP
w ŻarachFanPage
KP PSP w żarach


 

 

 


Ćwiczenia taktyczno–bojowe; Przewóz  – 01 grudnia 2012 r.


Na drodze w pobliżu przejścia granicznego wskutek nieostrożności jednego z kierowców dochodzi do wypadku drogowego pomiędzy wojskowym samochodem ciężarowym przewożącym żołnierzy, a dwoma samochodami osobowymi. Wewnątrz pojazdów znajdują się poszkodowani. Część pasażerów o własnych siłach opuszcza pojazdy , 4 osoby są uwięzione wewnątrz samochodów osobowych, 10 osób znajdujących się w samochodzie ciężarowym nie jest w stanie opuścić pojazdu z powodu odniesionych obrażeń.

Tak przedstawiały się założenia do ćwiczeń taktyczno - bojowych zorganizowane przez Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Żarach w związku z  projektem „Strażak bez granic wobec współczesnych zagrożeń na pograniczu polsko-niemieckim” realizowany w ramach programu operacyjnego Polska-Saksonia 2007-2013

W ćwiczeniach brały udział zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP Żar, Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG z Przewozu, Piotrowa i Wymiarki (powiat żagański), oraz Freiwillige Feuerwehr (Ochotnicza Straż Pożarna) z Kreba-Neudorf i Boxberg.