STRONA ARCHIWALNA

PROJEKT ZAMKNIĘTY W DNIU 28 LUTEGO 2018 R.

AKTUALNE TREŚCI DOSTĘPNE POD ADRESEM WWW.STRAZ.ZARY.PL

Strona główna
Kierownictwo
Rzecznik Prasowy
Struktura
JRG Żary
JRG Lubsko
Kontakt
Wydarzenia
Galeria
Przetargi
Linki
Pliki do pobrania
OSP


SPRAWDŹ POCZTĘ

straz.zary.pl/webmailBiuletyn Informacji PublicznejSłużba w KP PSP
w ŻarachFanPage
KP PSP w żarach


 

 

 


Ćwiczenia taktyczno - bojowe - Żarki Wielkie - 27 października 2012 r.


W dniu 27 października 2012 r. pracownik firmy demontującej urządzenia w nieczynnym zakładzie  produkującym  karton podczas wycinania metalowych elementów przy pomocy palnika gazowego spowodował zaprószenie ognia.  Demontaż odbywał się na poziomie pierwszego piętra. Zapaliły się materiały zgromadzone  na parterze budynku. Pożar spowodował odcięcie drogi ucieczki 4 pracownikom prowadzącym demontaż. Wydobywający się z budynku dym zauważył  pracownik pobliskiej elektrowni wodnej. Podczas próby gaszenia zatruciu ulega dwóch pracowników znajdujących się na parterze.

Tak przedstawiały się założenia do ćwiczeń taktyczno - bojowych zorganizowane przez Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Żarach w związku z  projektem „Strażak bez granic wobec współczesnych zagrożeń na pograniczu polsko-niemieckim” realizowany w ramach programu operacyjnego Polska-Saksonia 2007-2013

W ćwiczeniach brały udział zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP Żar, Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG z Trzebiela. Żarek Wielkich i Łęknicy, Freiwillige Feuerwehr (Ochotnicza Straż Pożarna) z Niemiec (Saksonia).