STRONA ARCHIWALNA

PROJEKT ZAMKNIĘTY W DNIU 28 LUTEGO 2018 R.

AKTUALNE TREŚCI DOSTĘPNE POD ADRESEM WWW.STRAZ.ZARY.PL

Strona główna
Kierownictwo
Rzecznik Prasowy
Struktura
JRG Żary
JRG Lubsko
Kontakt
Wydarzenia
Galeria
Przetargi
Linki
Pliki do pobrania
OSP


SPRAWDŹ POCZTĘ

straz.zary.pl/webmailBiuletyn Informacji PublicznejSłużba w KP PSP
w ŻarachFanPage
KP PSP w żarach


 

 

 


Szkolenie przeciwpowodziowe - Rietschen - 23 listopada 2013 r.


W dniu 23 listopada w siedzibie Freiwillige Feuerwehr Rietschen odbyło się szkolenie na temat prewencyjnej ochrony przeciwpowodziowej dla przedstawicieli straży pożarnych z Polski i Saksoni. Tematem szkolenia były zagadnienia związane z bezpośrednim zagrożeniem powodziowym miejscowości przygranicznych po obu stronach granicy polsko-niemieckiej ze szczególnym uwzględnieniem: podstaw teoretycznych, ochrony obiektów i ochrona wałów, transgranicznej współpracy Polska-Saksonia, prezentacji materiałów i sprzętu do zwalczania powodzi oraz wykonywania wałów przeciwpowodziowych z zastosowaniem worków z piaskiem. Całość szkolenia przeprowadziła firma DWA-Landesverband Sachsen/Truringen ( Niemieckie Zrzeszenie Gospodarki Wodnej, Ścieków i Odpadów ).

Szkolenie zorganizowano w związku z projektem realizowanym w ramach programu operacyjnego Polska-Saksonia 2007-2013 Zwalczanie zagrożeń ekologicznych i powodziowych na rzekach pogranicza polsko - niemieckiego”.

W międzynarodowym szkoleniu uczestniczyli strażacy  z  JRG PSP Żary, Jednostki OSP Złotnik, OSP Kunice, OSP Wymiarki,  oraz strażacy z FF z gmin Boxberg, Rietschen i  Kreba.